امروز : چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
اخبار > اهمیت ورزش در سلامتی افراد/ ورزش نیازمند توجه ویژه ای در برنامه ریزی های بهداشتی است


اهمیت ورزش در سلامتی افراد/ ورزش نیازمند توجه ویژه ای در برنامه ریزی های بهداشتی است

پزشک عمومی بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج، گفت: بررسی مقاله ها بیانگر آثار بسیار مفید و متعدد ورزش بر سلامت انسان در ابعاد مختلف است.

پزشک عمومی بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج، گفت: بررسی مقاله ها بیانگر آثار بسیار مفید و متعدد ورزش بر سلامت انسان در ابعاد مختلف است.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج؛ دکتر پریسا انصاری فر افزود: کاهش روند پوکی استخوان به ویژه در زنان، کنترل اختلالات چربی خون، کنترل فشار خون، کاهش عوارض چاقی و درمان آن، کنترل دیابت و کاهش بروز ابتلاء به دیابت نوع 2، پیشگیری از بیماری عروق کرونری، کاهش عوارض بیماری های مفصلی و آرتروز و نیز تقویت وضعیت تنفسی از جمله مهمترین اثرات مستقیم ورزش بر سلامتی است.

وی با بیان اینکه ورزش با کاهش استرس، بیخوابی و اضطراب، تقویت و ایجاد حس شادابی، پیشگیری و درمان اعتیاد سبب تقویت روانی افراد می شود. ادامه داد: با توجه به آثار گسترده ورزش در ارتقاء سلامت فرد و جامعه، ورزش نیازمند توجه ویژه ای در برنامه ریزی های بهداشتی است.

دکتر انصاری فر در پایان بر لزوم مشارکت و هماهنگی مردم و سیستم بهداشتی در زمینه برنامه ریزی و اجرای برنامه های جامع در حفظ و ارتقاء سلامتی افراد جامعه از طریق ترویج فرهنگ ورزش در بین جامعه و مردم تاکید نمود.5

 

 

 

١٨٩٦٠

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج