امروز : چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
اخبار > پیام رئیس بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج به مناسبت روز بزرگداشت شهداء


پیام رئیس بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج به مناسبت روز بزرگداشت شهداء

رئیس بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج در پیامی به مناسبت فرا رسیدن روز بزرگداشت شهدا تأکید کرد: شهید و شهادت در فرهنگ غنی اسلام از اهمیت و جایگاه والایی برخوردار است،

رئیس بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج در پیامی به مناسبت فرا رسیدن روز بزرگداشت شهدا تأکید کرد: شهید و شهادت در فرهنگ غنی اسلام از اهمیت و جایگاه والایی برخوردار است،

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام سجاد(ع) متن پیام به این شرح است؛

  بسم الله الرحمن الرحیم  

ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون.

معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) فرمود: مقام شهادت، اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنی است و ما خاکیان محجوب چه می دانیم که این ارتزاق عند رب الشهداء است.

 مقام معظم رهبری حضرت آیت اله خامنه ای (مد الظله العالی) نیز فرموده است: شهادت بالاترین پاداش و مزد جهاد فی سبیل الله است، عزت امروز اسلام و مسلمین ثمره خون شهداء است ، یاد شهداء باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد.

به راستی این فهم و درک صحیح شهید و شهادت بود، که باعث ترویج و گسترش اسلام در سرزمین و بلادهای مختلف گردید. شهید کسی است که اول بر یزیدیان نفس خویش غلبه کرده است و در کربلای درونش پیروز میدان بوده و سپس به جنگ با یزیدیان دون فطرت زمان خویش رفته است.

تمامی هستی به انسان ختم می شود و حقیقت انسان باید به خدا ختم شود و شهید کسی است که این استمرار را فهمید، شهید یعنی کسی که زنجیرهای اسارت روح خود را پاره کرد و آزاد شد.

پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت اهمیت فراوان دارد، زیرا که زنده بودن انقلاب به دلیل زنده بودن فرهنگ ایثار و شهادت است و پاسداشت یاد و خاطره شهداء و زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت، نیازهای فکری، معنوی نسل جوان انقلاب را تامین می کند.

فرهنگ ایثار و شهادت که برگرفته از فرهنگ عاشورا می باشد، ضامن بقای اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.    

  

دکتر فرزاد وفایی   

رئیس بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج

١٩٠١٨

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج