امروز : جمعه ٣٠ فروردين ١٣٩٨
اخبار > آلرژی در فصل بهار/پیشگیری بهترین درمان برای آلرژی در بهار


آلرژی در فصل بهار/پیشگیری بهترین درمان برای آلرژی در بهار

کارشناس ارشد پرستاری بیمارستان امان سجاد(ع) یاسوج، گفت: بهترین درمان برای آلرزی در فصل بهار پیشگیری است.

کارشناس ارشد پرستاری بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج، گفت: بهترین درمان برای آلرزی در فصل بهار پیشگیری است.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج؛ عبدالهادی جهان فر اظهار داشت: آلرژی در فصل بهار شایعترین بیماری در سراسر دنیا بوده که علت بروز آن نیز گرده گیاهان است و این گرده ها بر اساس منطقه جغرافیایی هر ناحیه و بر اساس فصل متفاوت است.

وی بیان داشت: سیستم ایمنی بدن همواره در برابر عوامل بیگانه و مضر پاسخ می دهد ولی در برابر عوامل بی ضرر محیطی نیز پاسخ افزایش یافته از خود نشان می دهد.

جهان فر با اشاره به اینکه گرده های گیاهان آنتی ژنهایی هستند که در محیط ما پراکنده هستند و این ذرات بی ضرر هستند، ادامه داد: افرادی که به دلایل ژننتیکی مبتلا به افزایش پاسخ سیستم ایمنی به این گرده ها هستند زمانی که وارد بدن می شوند در سیستم ایمنی آنها اتفاقی رخ می دهد که باعث التهاب مخاط بینی و مجاری تنفسی می شود.

کارشناس ارشد پرستاری بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج، ریزش اشک از چشم، آب ریزی از بینی، سرفه و عطسه، سینوزیت و عفونتهای گوش، اختلالات خواب، آسم و کیفیت پایین زندگی را از علائم بیماری آلرژی فصلی عنوان کرد.

وی تصریح کرد: به دلیل اختلال در خواب سطح کیفیت زندگی بیماران مبتلا به آلرژی کاهش می یابد از این رو این افراد احساس خستگی و خواب آلودگی در فصل بهار دارند.

عبد الهادی جهان فر بهترین درمان برای آلرژی در فصل بهار را پیشگیری دانست و خاطر نشان کرد: در گام اول فرد حداقل تماس با گرده های گیاهان را داشته باشد، برخی از فعالیتها چون ورزش در محیط باز را در اواسط روز انجام دهند، زیرا در اواسط روز که هوا گرمتر می شود گرده ها از سطح زمین فاصله می گیرند.

وی ابراز داشت: دوش گرفتن موجب کاهش بار گرده ها در مخاط بینی و مجاری تنفسی خواهد شد و از دیگر عواملی است که باعث پیشگیری از شدت بیماری آلرزی می شود. 

جهان فر در پایان یادآور شد: یکی از ابزار کنترل این بیماری دارو درمانی است و در برخی از موارد محدود امکان دارد عامل آلرژیک اختصاصی را با نظر پزشک فوق تخصص آلرژی، تزریق واکسن توصیه شود و بیماران از مصرف خودسرانه دارو پرهیز کنند.142

 

١٩١٧٨

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج