امروز : جمعه ٣٠ فروردين ١٣٩٨
اخبار > عفونت معده چیست و چگونه درمان می شود؟/شدت یافتن عفونت معده، زخم های گوارشی را ایجاد می کند


عفونت معده چیست و چگونه درمان می شود؟/شدت یافتن عفونت معده، زخم های گوارشی را ایجاد می کند

کارشناس ارشد پرستاری مراقب های ویژه بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج، گفت: بیماری عفونت معده بر اثر نوعی میکروب به نام هلیکوباکترپیلوری ایجاد می شود که قابل درمان است.

کارشناس ارشد پرستاری مراقب های ویژه بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج گفت: بیماری عفونت معده بر اثر نوعی میکروب به نام هلیکوباکترپیلوری ایجاد می شود که قابل درمان است.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج؛ مصطفی رمضانیان علت ایجاد بیماری عفونت معده را غذاهای آلوده، آب آلوده و تماس مستقیم دست با میکروب آلوده به هلیکوباکتر عنوان کرد.

وی با بیان اینکه بیماری عفونت معده دارای علائمی است، تصریح کرد: یکی از این علائم درد خفیف یا شدید در شکم است که به هنگام خالی بودن معده، بیشتر احساس می شود و بیشتر بین وعده های غذایی یا نیمه شب اتفاق می افتد.

وی ادامه داد: نفخ، آروغ، بی اشتهایی، تهوع، استفراغ و کاهش وزن از دیگر علائم این بیماری هستند که در صورت شدت یافتن عفونت معده، زخم های گوارشی ایجاد می شود.

 رمضانیان اظهار داشت: علائم زخم های گوارشی می تواند به صورت مدفوع خونی تیره یا قرمز رنگ، احساس خستگی بدون دلیل، رنگ پریدگی، استفراغ خونی به شکل دانه های قهوه و دل درد شدید باشد.

وی  ابراز داشت: تاخیر درمان زخم های گوارشی نیز می تواند موجب ایجاد سرطان معده در فرد شود.

کارشناس ارشد پرستاری بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج با بیان اینکه بعد از بروز این علائم در فرد، بیمار باید بلافاصله به پزشک متخصص گوارش مراجعه نماید، گفت: این بیماری از طریق آزمایش تنفسی اوره، آنتی ژن مدفوع، آنتی بادی خون و آندوسکوپی قابل تشخیص است.

رمضانیان در پایان خاطر نشان کرد: درمان این بیماری شامل ترکیبی از چند نوع آنتی بیوتیک، داروهای ضد اسید معده است که در حدود دو هفته و طبق نظر پزشک تجویز می شوند اما باید از مصرف خودسرانه داروهای درمانی پرهیز کرد.5

 

١٩٢٨٠

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج