امروز : جمعه ٣٠ فروردين ١٣٩٨
اخبار > کاوازاکی، بیماری ناشناخته سنین کودکی/درگیری عروق قلبی از عوارض مهم این بیماری است


کاوازاکی، بیماری ناشناخته سنین کودکی/درگیری عروق قلبی از عوارض مهم این بیماری است

متخصص کودکان بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج، گفت: بیماری کاوازاکی یکی از بیماری های سنین کودکی بوده که علت آن هنوز ناشناخته است.

متخصص کودکان بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج، گفت: بیماری کاوازاکی یکی از بیماری های سنین کودکی است که علت آن هنوز ناشناخته است.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام  سجاد(ع) یاسوج؛ دکتر مروارید غفاری افزود: برای کشف علت کاوازاکی، ردپای بیماری های ویروسی در این بیماری پیدا شده است.

 وی تصریح کرد: تب طولانی مدت بیش از 5 روز همراه با 4 مورد از علائم این بیماری شامل راش پوستی(جوش و دانه) غیر تاولی، قرمزی غیر چرکی چشم ها، پوست ریزی و قرمزی لب ها و زبان(گاهی به صورت زبان توت فرنگی)، بزرگی غدد لنفاوی گردنی، تورم و قرمزی اندام ها از جمله علائم ابتلا به این بیماری است.

 دکتر غفاری ادامه داد: در صورت شک به این بیماری آزمایش های بالینی شامل؛ آزمایش کنترل کبد، کشت ادرار، آزمایش خون، آزمایش سرعت رسوب خون و شمارش کامل خون برای تایید تشخیص، انجام می گیرد.

وی اذعان نمود: در این بیماری ممکن است پلاکت و سرعت رسوب گلبول قرمز و پروتئین واکنشی سی کبدی افزایش یابد که در آنالیز ادراری، میزان گلبول های سفید خون در ادرار دیده می شود.

متخصص کودکان بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج اظهار داشت: در صورت تایید تشخیص بیماری در کودک، باید اقدام درمانی سریع انجام شود زیرا درگیری عروق قلبی از عوارض مهم این بیماری است.

دکتر غفاری با بیان اینکه برای افراد مبتلا به این بیماری اکو کاردیو گرافی تشخیصی انجام می شود، یادآور شد: جهت درمان این بیماری از داروی هایی با دوز بالا می توان استفاده نمود که با شروع زودرس درمان این بیماری، می توان از ایجاد بیماری های عروقی جلوگیری کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به عوارض وخیم این بیماری در صورت بروز علائم فوق الذکر، فرد باید هرچه سریعتر به مراکز درمانی مراجعه کند.5

 

١٩٢٨٣

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج